Zahradní a krajinná tvorba
-- Územní plánování


Má-li být územní plán jakékoli obce kvalitní a splňovat současné požadavky nejširšího okruhu obyvatel a zájmových skupin, je potřeba, aby byl ke schvalovacímu procesu přizván zahradní a krajinný architekt již ve fázi plánování. Dostatečný počet a plocha kvalitní zeleně v urbanizovaném prostředí jsou základním předpokladem zdravého životního prostředí a kvalitního života místních obyvatel. Nabízíme spolupráci při zpracování územně plánovací dokumentace, návrhů rozvoje sídel i projektování obytných, nákupních a průmyslových zón.

FOTO: Plánování území a vhodné navržení využití veřejných prostranství dnes vyžaduje multidisciplinární spolupráci mnoha odborníků, včetně zahradního architekta

FOTO: Urbanistická studie čtvrti Eastside v centru Birminghamu ve Velké Británii – úkolem týmu, za účasti krajinných architektů, je najít optimální rozvržení jednotlivých sídelních prvků na ploše starých skladů a opuštěných továrenTisk článku
Zpátky na hlavní stránku


Poslední projekce


Novinky a tipyStránka: 1 2

Obohaťte svou zahradu podzimními barvami

 V době, kdy většina rostlin již odkvetla a připravuje se k "zimnímu spánku" může někdy naše zahrada vypadat trochu smutně a jednotvárně. Existuje jednoduchý způsob, jak to napravit. Přidejte na své záhony ty rostliny, které jsou významné svým podzimním zbarvením listů, plodů a borky, případně kvetou právě v závěru vegetační sezóny.

přečti si více

Stromy do malých zahrad

Jednou z nejčastějších otázek, se kterou se setkávám u majitelů menších rodinných zahrad je tato: "Můžeme si zde zasadit strom?". Odpověď zní: "Určitě ano, jen je potřeba pečlivě vybrat druh a kultivar."

přečti si více