Krajinná tvorba
-- Postup práce


Náš postup prací je následující:
1) Zjištění Vašich požadavků a podmínek:

Na první schůzce se seznámíme především s Vašimi požadavky – jak si svou zahradu představujete, co na ní chcete mít a co naopak ne, jaké rostliny a prvky upřednostňujete, kolik času chcete věnovat údržbě atd. Ukážeme Vám několik možností a stylů zahradní tvorby pro inspiraci. Také si zaměříme pozemek a umístění domu, resp. zpevněných ploch a zjistíme, jak je Vaše zahrada začleněna do okolní krajiny, případně další podmínk na dalém místě, včetně typu půdy, vláhových poměrů, klimatických podmínek, umístění světových stran, oslunění /zastínění pozemku, okolní vlivy a faktory a další.

2) První návrh zahrady - prostorové rozvržení, varianty řešení

Poté Vám vypracujeme první návrh Vaší zahrady – bude se jednat o základní rozvržení prostoru a umístění jednotlivých prvků – zpevněných ploch, trávníku, záhonů keřů a dalších rostlin, jezírka, potůčku, kamenů, zahradního nábytku, pískoviště, skleníku, zkrátka všech Vámi požadovaných komponentů.
V tomto stádiu pro Vás obvykle připravíme dvě varianty řešení Vaší zahrady. Navrhneme velikost záhonů a trávníku, případně počet kosterních dřevin a to vše upřesníme na druhé konzultaci s Vámi.

3) Upřesnění návrhu - osazovací plán

Teprve až budete spokojeni s tímto koncepčním návrhem, tak můžeme začít přesně umisťovat jednotlivé rostliny a nakreslit pro Vás osazovací plán. Před úplným dokončením projektu s Vámi vše ještě jednou zkontrolujeme a ujistíme se, že jste s naším návrhem spokojeni. I v tomto stádiu je možné ještě mnnohé změnit a upřesnit. Součástí každého projektu je samozřejmě i seznam druhů a počtů navrhovaných rostlin, podrobný popis technologie založení výsadeb, návrh údržby a rozpočet na realizaci předloženého návrhu.

4) Výsledný návrh Vaší zahrady - hotový projekt

V momentě, kdy schválíte námi předložený návrh, tak Vám předáme kompletní návrh Vaší zahrady, podle něhož můžete zahradu Vašich snů realizovat.

5) Realizace Vaší zahrady

Zde se nabízí několik možností :
5.A - Máte rádi práci na zahradě, znáte osvědčené dodavatele rostlin a dalšího potřebného materiálu a celý projekt si zrealizujete sami, včetně dodávky materiálu a rostlin. Samozřejmě jsme Vám kdykoli k dispozici, kdybyste potřebovali něco poradit, upřesnit či změnit.

5.B - Máte sice rádi práci na zahradě a chcete si svou zahradu vysázet sami, ale rádi byste si ušetřili starosti se sháněním těch správných rostlin. V tomto případě Vám rostliny a další požadovaný materiál dodáme v potřebném množství a kvalitě a realizaci necháme na Vás. Opět nás můžete kontaktovat, kdykoli budete potřebovat.

5.C - Chtěli byste svou zahradu mít udělanou od profesionálů a místo kopání, rýpání a sázení, byste již nejraději relaxovali na zahradním lehátku obklopeni vůní a barvami rostlin ve svém soukromém zahradním zákoutí. Pak Vám spolu s návrhem zahrady provedeme i její realizaci, včetně dodávky rostlin a dalšího materiálu.

5.D - Chcete mít svou zahradu udělanou od jiné firmy. V tomto případě můžete použít náš projekt se všemi výkresy, tabulkami a popisem, předat jej oné firmě a každá profesionální zahradnická firma by Vám podle našeho návrhu měla být schopná zahradu Vašich snů realizovat. I v tomto případě jsme Vám otevřeni ke konzultacím, případně můžeme na Vaší zahradě vykonávat funkci tzv. stavebního dozoru a dohlédnout na to, aby vše bylo uděláno tak, jak jsme se společně dohodli. I po realizaci vypracovaného návrhu nás můžete kdykoli kontaktovat s žádostí o radu a pomoc v péči o Vaši zahradu.


Tisk článku
Zpátky na hlavní stránku


Poslední projekce


Novinky a tipyStránka: 1 2

Obohaťte svou zahradu podzimními barvami

 V době, kdy většina rostlin již odkvetla a připravuje se k "zimnímu spánku" může někdy naše zahrada vypadat trochu smutně a jednotvárně. Existuje jednoduchý způsob, jak to napravit. Přidejte na své záhony ty rostliny, které jsou významné svým podzimním zbarvením listů, plodů a borky, případně kvetou právě v závěru vegetační sezóny.

přečti si více

Stromy do malých zahrad

Jednou z nejčastějších otázek, se kterou se setkávám u majitelů menších rodinných zahrad je tato: "Můžeme si zde zasadit strom?". Odpověď zní: "Určitě ano, jen je potřeba pečlivě vybrat druh a kultivar."

přečti si více