Zahradní a krajinná tvorba
-- Rekultivace


Pojmem rekultivace rozumíme snahu o navrácení života na zdevastovaná území a obnovení biologických funkcí v krajině významně proměněné lidskou činností. Staré opuštěné lomy, výsypky, ukončené skládky odpadů i tzv. "brownfields" nabízí velké množství možností, jak tyto plochy znovu využít. Aby byl jejich potenciál využit v maximální možné míře a aby bylo zajištěno i jejich vhodné začlenění do krajiny a místního prostředí, je nutné zpracovat kvalitní projektovou dokumentaci za spoluúčasti mnohých subjektů včetně zahradního architekta. Nabízíme spolupráci na projektech rekultivací a revitalizací ploch všeho druhu, stejně jako ozelenění nových průmyslových areálů a zón.

 

 

FOTO: Jámy po těžbě štěrku a písku, Springfield Farm, Jižní Anglie
FOTO: Výsadby stromů a obnovená louka na rekultivované skládce domovních odpadů u High Wycombe, 1. rok po výsadbě, Jižní Anglie
FOTO: Zapojený porost stromů a keřů - rekultivace skládky domovních odpadů u High Wycombe, 7 let po výsadbě, Jižní Anglie

 

 Tisk článku
Zpátky na hlavní stránku


Poslední projekce


Novinky a tipyStránka: 1 2

Obohaťte svou zahradu podzimními barvami

 V době, kdy většina rostlin již odkvetla a připravuje se k "zimnímu spánku" může někdy naše zahrada vypadat trochu smutně a jednotvárně. Existuje jednoduchý způsob, jak to napravit. Přidejte na své záhony ty rostliny, které jsou významné svým podzimním zbarvením listů, plodů a borky, případně kvetou právě v závěru vegetační sezóny.

přečti si více

Stromy do malých zahrad

Jednou z nejčastějších otázek, se kterou se setkávám u majitelů menších rodinných zahrad je tato: "Můžeme si zde zasadit strom?". Odpověď zní: "Určitě ano, jen je potřeba pečlivě vybrat druh a kultivar."

přečti si více